Wood Protector

1,674ден4,433ден

Основен премаз за дрво за максимална заштита во влажни простории.

Choose an option0,75 литар2,5 литри
Choose an optionБезбоен
Clear
SKU: N/A Category: Product ID: 1530

Description

Карактеристики
  • Екстремна отпорност на течности.
  • Основен премаз за дрво во влажни простории.
  • Природен производ без биоциди.
  • Безбедно за играчки за деца , животни и растенија кога ке исуши.
  • 1 литар покрива 8м2
  • Достапни големини: 0.75l, 2.5l.
Упатство за употреба
  • Се нанесува само еден слој околу 120мл/м2
  • Нанесете внимателно на целата површина користејки бел филц или глетарка.
  • Оставете маслото да се впие во дрвото и да исуши – 24часа.
  • Доколу е потребно пребрусете со финалната гранулација пред да нанесете масло Polyx или било кој друг продукт

Additional information

Пакување

0,75 литар, 2,5 литри

Бои

Безбоен

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Wood Protector”

Your email address will not be published.