Sale!

TopOil

1,581ден

Високо квалитетен и природен премаз за дрво созададен од мешавина од природни масла и восоци. Сертифициран – Безбедно за допир со храна “Food Safe”. Сертификат –  (EN 1186)

Choose an option0,5 литар
Choose an option3028-Безбоен сатин мат3058-Безбоен Мат3061-Багрем3068-Натурал
Clear
SKU: N/A Category: Product ID: 1551

Description

Карактеристики
 • Специјално наменет за дрвени површини во затворен простор – масивно дрво, фурниран медијапан, OSB плочи и сл.
 • Висока отпорност на течности и нечистотии
 • Долготрајно и издржливо – не пука и не се лупи
 • Отпорно на плунка и пот, сигурно за употреба на детски играчки
 • 1 литар покрива 24m2 во еден слој
 • Препорачуваме 2- 3 тенки слоеви.
 • Достапни големини: 0.5l
Упатство за употреба
 • Препорачана финална гранулација на брусење
  • За масивно дрво 150-180 , за фурнир 220-360.
 • Внимателно промештајте
 • Нанесете – приближно 35/40гр на м2
 • Прв слој: Користејки глетарка или бел филц внимателно разнесете го  маслото на целата површина , почекајте неколку минути маслото да се впие во дрвото и темелно пребришете користејки микрофибер крпа или бел филц.  Оставете да исуши 12-24 часа, во добро вентилирана просторија.
 • Втор слој: Користејки машина за полирање со бел филц разнесете го маслото низ целата површина , почекајте неколку минути и користејки нов филц исполирајте ја површината се додека не се отсрани вишокот на масло. Оставете да исуши  12-24 часа и доколку е потребно на истиот начин нанесете трет многу тенок слој.
Совети и препораки
 • Нанесувајте тенко –  преголема количина на масло ке го забави процесот на сушење.
 • Полирајте темелно –  остатоци од масло на површината ќе бидат видливи и нерамни.
 • Работете во добро вентилирана просторија.
 • Одржувајте и чистете со природни сретства за дрвени површини.

Additional information

Пакување

0,5 литар

Бои

3028-Безбоен сатин мат, 3058-Безбоен Мат, 3061-Багрем, 3068-Натурал

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “TopOil”

Your email address will not be published.