Spray Wax

5,518ден51,276ден

Класичното Polyx масло во спреј варијанта.

Choose an option10 литри2,5 литри
Choose an option3009-Безбојна полумат3012-Бела нетранспарентна3066-Бела транспарентна3068-Натурал3084-Безбојна мат3085-Безбојна сатин
Clear
SKU: N/A Category: Product ID: 1548

Description

Карактеристики
 • Специјално наменет за дрвени површини во затворен простор – масивно дрво, фурниран медијапан, OSB плочи и сл.
 • Висока отпорност на течности и нечистотии
 • Долготрајно и издржливо – не пука и не се лупи
 • Отпорно на плунка и пот, сигурно за употреба на детски играчки
 • 1 литар покрива 24m2 во еден слој
 • Достапни големини: 2.5L
Упатство за употреба
 • Финална гранулација на брусење – за под 120-150 / за мебел 220-240.
 • Внимателно промешајте.
 • Прв слој : нанесете 35/40гр на м2
 • Оставете да исуши 6-8 часа во добро вентилирана просторија.
 • Брусете со 220 гранулација помеѓу слоеви.
 • Втор слој : нанесете 35/40гр м2 и оставете да исуши 6-8 часа во добро вентилирана просторија.
Совети  и препораки
 • Нанесувајте тенко –  преголема количина на масло ке го забави процесот на сушење.
 • Не го бришете маслото со крпа или филц.
 • Работете во добро вентилирана просторија.
 • Одржувајте и чистете со природни сретства за дрвени површини.

Additional information

Пакување

10 литри, 2,5 литри

Бои

3009-Безбојна полумат, 3012-Бела нетранспарентна, 3066-Бела транспарентна, 3068-Натурал, 3084-Безбојна мат, 3085-Безбојна сатин

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Spray Wax”

Your email address will not be published.