Polyx Oil 2K – Pure

5,394ден

Двокомпонентно Polyx масло – два слоја во еден ден !

Choose an option1 литар
Clear
SKU: N/A Category: Product ID: 1536

Description

Карактеристики
 • Специјално наменет за дрвени површини во затворен простор – масивно дрво, фурниран медијапан, OSB плочи и сл.
 • Висока отпорност на течности и нечистотии
 • Долготрајно и издржливо – не пука и не се лупи
 • Препорачуваме да се користи за масивно дрво ( дрвени маси / подови и сл.)
 • 1 литар покрива 40m2 во еден слој.
 • Достапни големини: 1L (900ml масло/100ml B-компонента.)
Упатство за употреба
 • Препорачана финална гранулација на брусење
  • За масивно дрво 150-180 , за фурнир 220-360.
 • Внимателно промештајте
 • Нанесете – приближно 35/40гр на м2
 • Прв слој: Користејки глетарка или бел филц внимателно разнесете го  маслото на целата површина , почекајте 10-30  минути маслото да се впие во дрвото и машински  избришете го вишокот масло користејки бел филц.
 • Втор слој: Веднаш после пребришување на првиот слој нанесете го вториот. Мокро на мокро користејки машина за полирање со бел филц. Оставете маслото да впие 5-10 минути и исполирајте ја целата површина со чист филц.
 • Оставете да исуши 24 часа. Доколку треба нанесете трет супер тенок слој и повторно оставете 24часа да исуши.
 • За маси на кои дирекно се сервира храна третиот слој препорачуваме да биде TopOil
Совети  и препораки
 • Нанесувајте тенко –  преголема количина на масло ке го забави процесот на сушење.
 • Полирајте темелно –  остатоци од масло на површината ке бидат видливи и нерамни.
 • Работете во добро вентилирана просторија.
 • Одржувајте и чистете со природни сретства за дрвени површини.

Additional information

Пакување

1 литар

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Polyx Oil 2K – Pure”

Your email address will not be published.